Система Штучної підшлункової залози на базі інсулінової помпи OmniPod, системи моніторингу глюкози в організмі Dexcom G5 та додатків Spike та Loop для iPhone

Всім доброго дня!

З Вами Центр медичних інновацій mHealth

Продовжуємо цикл дописів які стосуються такого терміну, як - ШТУЧНА ПІДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА (ШПЗ)

Сьогодні коротко розкажемо про систему ШПЗ на базі інсулінової помпи OmniPod, системи моніторингу глюкози в організмі Dexcom G5 та додатків Spike та Loop для iPhone.

шпз OmniPod, Dexcom G5

Система моніторингу Dexcom G5 за допомогою сенсора отримує, з підшкірної рідини, рівень глюкози.

графіки інсулін

Трансмітер Dexcom G5 передає дані через Bluetooth у додаток Spike на iOs.

Далі дані з додатку Spike передаються у додаток Loop.

Додаток Loop є аналогом офіційного пристрою управління помпою OmniPod, який називається Personal Diabetes Manager (PDM) та може:

  • Запустити та провести діагностику інсулінової помпи OmniPod
  • Управляти автоматичною та ручною подачею інсуліну
  • Зупинити подачу інсуліну у випадку ризику гіпоглікемії
  • Та ще багато чого іншого...

Щоб передати (отримати) дані з/на інсулінової/у помпи/у, яка працює на своїх радіохвилях та iPhone, який працює на радіохвилі Bluetooth використовується пристрій ретрансляції RileyLink.

налаштування ipod

За звичай інсулінові помпи та системи моніторингу, які поєднані між собою (як приклад Medtronic), працюють на радіохвилях та не потребують пристрою ретрансляції.

В підсумку маємо систему, яка автоматично (на підставі налаштувань та рівня глюкози в організмі) може: вводити мікроболюсні ін'єкції короткого інсуліну; вводити болюси на їжу та корекцію; запропонувати болюсу дозу інсуліну на підставі даних, які отримує та розраховує; зупиняти подачу інсуліну у випадку ризику гіпоглікемії.

Далі буде...